۱۲ تیر, ۱۴۰۰

پیچ مربعی

پیچ و مهره مربعی

قبل از اینکه پیچ و مهره های شش ضلعی متداول شود، پیچ و مهره های مربع مربع در صنایع بسیار رایج بود زیرا آنها به دلیل سر طراحی مربع، حداقل شانس لیز خوردن آچار را در هنگام آچارگشایی ارائه می دهند. در اینجا چند کاربرد متداول ذکر شده است که ممکن است پیچ و مهره های مربع شکل از انواع دیگر پیچ و مهره بهتر عمل کند.

به طورکلی پیچ و مهره های مربعی یکی از پر استفاده ترین پیچ و مهره ها هستند و قبل از آنکه  تولیدکنندگان و پیمانکاران به اتصال دهنده های سر شش گوش دسترسی داشته باشند، برای انواع مختلفی ازکارها و اتصالات از  پیچ و مهره های سر مربعی استفاده می کردند. هر دو این مدل پیچ و مهره ها به میزان کمتری اجازه میدهند که آچار مورد استفاده دچار لغزش شود.

پیچ مریعی

۱-محیط های روستایی

سبک مربع شکل این پیچ ها به آنها نمایی روستایی می دهد که سایر پیچ و مهره های شش ضلعی این ویژگی را ندارند. در واقع از پیچ و مهره های مربع شکل معمولاً در مرمت خانه های روستایی یا سایر خانه های قدیمی استفاده می شود. علاوه بر این، این پیچ و مهره ها به دیوارهای این خانه ها کمی شخصیت می دهند و همچنین برای آویز تزئینات روستایی به دیوارها ایده آل هستند. از این پیچ و مهره ها بر روی سقف و دیوار ها استفاده میشود و برای پروژه های مرمت اصیل بسیار پرکاربرد هستند.

۲- موارد استفاده در فضای باز

پیچ و مهره های سر مربعی، مانند بسیاری از انواع دیگر پیچ و مهره ها، از فولاد ضد زنگ تولید می شوند. از این رو، این پیچ و مهره ها همچنین می توانند برای نیازهای خارج از منزل و در فضای بیرون مانند باغها یا آشپزخانه های بیرون استفاده شوند. علاوه بر این، این پیچ و مهره ها معمولاً دارای یک مهره مربع شکل هستند که باید از طرف دیگر ماده ای که پیچ را به آن متصل می کنید، قرار داده شود تا بتواند چسبندگی بسیار محکم تری داشته باشد. نکته جالب در مورد این پیچ و مهره ها این است که بسیار محکم هستند و ۱۰۰٪ دچار زنگ زدگی نمی‌شوند.

۳- استفاده در گاراژ

از پیچ و مهره های سر مربع نیز به طور معمول در گاراژها برای ساخت برخی قفسه ها استفاده می شود. این مدل پیچ مهره های مربعی را به راحتی با استفاده از آچار می‌توان محکم کرد. بنابراین، کار را بسیار راحت تر می کنند. در صورت پیچ ​​و مهره های سر مربعی معمولاً به پیچ و مهره های شش گوش ترجیح داده می شوند زیرا به دلیل ساختار سرمربعیشان و در درجه دوم شانسی وجود ندارد که پیچ و مهره از قفسه خارج شود. علاوه بر این، پیچ و مهره ها به سایر اتصال دهنده ها ترجیح داده می شوند زیرا آنها می توانند از وسایل سنگینی که معمولاً در گاراژ نگهداری می شوند، بدون نگرانی پشتیبانی کنند.

۴- ماشین آلات مهندسی

همچنین انواع پیچ و مهره توسط مهندسان ماشین سازی برای ساخت یا تعمیر ماشین آلات صنعتی در هر نوع و اندازه ای استفاده می شود. گاهی اوقات نیز لازم است که پیچ و مهره را در مکانی یا موقعیت سختی در دستگاهی که نمی توانید دقیقاً محل قرارگیری پیچ را ببینید، تشخیص دهید. از این رو، پیچ و مهره های مربعی، کار را برای این کارگران آسان تر می کند تا این پیچ و مهره ها را محکم کنند، زیرا در هنگام پیچاندن دست، حداقل احتمال لغزش آچار وجود دارد.

 

برخی از وسایل منزل ، مانند صندلی ها یا میزهای کامپیوتر یا انواع دیگر، به صورت یکپارچه نیستند و قطعات آن جدا از هم در جعبه است که باید خودتان با دنبال کردن راهنمای گام به گام همراه با وسیله خریداری شده، قطعات را به هم متصل کنید. پیچ و مهره های سر مربع معمولاً همرا با این محصولات هستند؛ زیرا باز و بسته کردن این پیچ و مهره های مربعی با استفاده از ابزار موجود درهر خانه ای بسیار آسان است.در واقع، یک پیچ سر مربع هم می تواند با استفاده از یک انبردست به جای آچار بسته شود و نیاز به ابزار مخصوصی ندارد.

مزیت های پیچ های مربعی

  • سفت شدن

به دلیل چهارگوشه بودن، محکم شدن مهره های مربع و پیچ و مهره های مربع شکل بسیار ساده است. ابزار شما برای محکم کردن و شل کردن این اتصال دهنده ها، به راحتی دو طرف مخالف را می گیرد، در حالی که کاملاً بر روی سر شش گوش قرار دارد.

  • سنجش و اندازه گیری سریع

هنگام اندازه گیری موقعیت مهره ها، شکل مربع نیز به عنوان یک ابزار اندازه گیری سریع عمل می کند. کارگران راه آهن این امر را بسیار سودمند می دانند، زیرا پیچ و مهره مربعی به درستی محکم شده و موازی با اتصالات راه آهن قرارمی‌گیرند.

  • مناسب برای مکان های غیر قابل دیدن

مهره های مربعی را می توان با انبر یا آچار محکم کرد، و آنها برای استفاده در مکان های کور ایده آل هستند. کارگران می توانند یک اتصال دهنده مربع شکل را بدون داشتن دید مناسب محکم و شل کنند.

  • ایده آل برای مکان های تنگ

به همان دلایلی که در بالا گفته شد، پیچ و مهره سر مربعی برای استفاده در مکان هایی که بسته و دسترسی ناپذیر است، بسیارایده آل هستند.

منبع:www.doityourself.com

 

برای دیدن کاتالوگ محصولات، کلیک کنید.

برای دیدن انواع پیچ‌های پولاد پیچ گستر ماد، کلیک کنید.

اطلاعات فنی پیچ و مهره
درباره پولاد پیچ گستر ماد
سبدخرید
Call Now Buttonتماس مستقیم