رایج ترین انواع مهره

هنگامی که شما نیاز به استفاده از اتصال دهنده های غیرجوشی نظیر انواع پیچ ها  و مهره ها دارید، باید با توجه به نوع کاربری محل اتصال بهترین و مناسب ترین محصول را انتخاب کنید. این بسیار مهم است که چه نوع اتصال دهنده ای را در کجا استفاده می کنید. بسیاری از افراد به دلیل انتخاب اتصالات اشتباه اغلب دچار ضرر و زیان های هنگفت می گردند. برای شما باید بسیار مهم باشدکه ابتدا برنامه ای را که برای استفاده از اتصال دهنده ها دارید  تشخیص دهید و سپس یک نوع اتصال دهنده را که مناسب آن است انتخاب کنید.

شما هنگامیکه وارد بازار پیچ و مهره می شوید همواره با انواع بسیار زیاد و مختلفی از پیچ ها و مهره ها برخورد می کنید که احتمالا با تعدادی از آن ها آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم تعدادی از اشکال پرکاربرد مهره ها را به شما معرفی نماییم.

 

مهره بلوطی یا سربسته

مهره سربسته

این مهره به نام مهره کلاهدار نیز شناخته می شود. آنها طوری طراحی شده اند که یک پایان مهره توسط یک گنبد پوشیده شده است، که کار نگهداری از انتهای پیچ را بر عهده دارد. این نوع مهره ها اغلب برای چرخ های ماشین استفاده می شود. هنگامی که قصد دارید از این نوع مهره استفاده کنید، مهم است که مطمئن شوید که طول پیچ که در بالای مهره قرار می گیرد، با مهره تناسب دارد. پیچ نباید خیلی بلندتر از ارتفاع گنبد باشد، در غیر این صورت، قرار دادن مهره در محل دشوار می شود.

 

مطلب مرتبط

برای آشنایی با انواع پیچ کلیک کنید و مطلب مربوط به آن را مطلعه فرمایید.

مهره مربع

مهره مربعی

مهمترین ویژگی این نوع مهره این است که آنها دارای یک میدان مربع شکل هستند، نه گرد و نه شش گوشه. این نوع از مهره اغلب در قطعات کوچک استفاده می شود تا حجم زیادی را اشغال نکند و باز و بسته کردن آن نیز راحت باشد. این مهره ها معمولا ایده آل برای استفاده در فضاهای تنگ و جاهای کوچک هستند.

مهره خروسکی

مهر خروسکی

اگر به دنبال مهره ای هستید که بتوان آن را به راحتی با نیروی دست باز و بسته کرد ، قطعا مهره خروسکی بهترین گزینه می باشد. در بتن ریزی ها چون فشار بسیار زیادی را این مهره ها متحمل می شوند از این رو پیشنهاد می شود از مهره خروسکی با جنس چدن نشکن داکتیل استفاده گردد.

مهره جوشی

مهره جوشی

این نوع مهره ها طوری طراحی شده اند تا بتوان آن ها را در محل اتصال جوش داد. همانطور که از نام این مهره پیداست، آنها معمولا در محل قرار می گیرند و سپس جوش داده می شوند. به همین دلیل این نوع مهره ها جزو اتصالات دائمی در نظر گرفته می شوند.

این ها فقط تعدادی از انواع مهره هایی است که ممکن است هنگام خرید به آنها برخورد کنید. بسیاری از موارد انواع مهره نیز وجود دارد که بسیار متفاوت و نامتعارف هستند. همچنین شما می توانید از شرکت پولاد پیچ گستر ماد بخواهید که طراحی سفارشی را برای شما انجام دهد.