مزایای آبکاری اتصالات

هنگام سفارش اتصالات، مهم است که تمام جزئیات را در نظر داشته باشید. هنگامی که شما با یک عرضه کننده پیچ و مهره معتبر مشورت می کنید، آن ها قطعا بدون آگاهی از جزئیات کار، پیچ های مورد نیاز شما را تشخیص نخواهند داد. مخصوصا در زمینه آبکاری اتصالات. اکثر آنها جزئیات بیشتری را به جز اصول اولیه ای مثل اندازه و جنس از شما خواهند خواست. این به این دلیل است که فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند بسته به نحوه استفاده از آن ها تغییر کند.

در نظر داشته باشید که انتخاب محصول درست در کاهش هزینه ها به شما کمک خواهد کرد. یکی از موارد که باید در مورد اتصالات بدانید، آبکاری آن هاست. در ادامه برخی مزایای آبکاری اتصالات را برایتان شرح داده ایم.

اتصال دهنده ها

یکی از فرایندهایی که باید به آن توجه داشته باشید، اگر شما قصد استفاده از اتصال دهنده ها را در دراز مدت دارید، پوشش دهی شان است.

به طور خلاصه، پوشش دهی یا آبکاری فرآیندی است که از آن برای استفاده از فلز یا سایر محصولات برای پوشش دادن سطح بیرونی اتصالات به منظور ارائه ویژگی های اضافی دیگر استفاده می شود. چنین پوششی را می توان با استفاده از روش های مختلف انجام داد. از جمله به سادگی فرو کردن اتصالات داخل حوضچه روی مذاب. پوشش دهی مزایای زیادی برای اتصالات دارد:

جلوه زیبا

گاهی اوقات شما می خواهید اتصالات و پیچ و مهره های به کار رفته در ماشین آلات و دستگاه ها جلا خورده و جداب به نظر برسند. این به ویژه هنگامی مهم است که اقلامی را که می خواهید به فروش برسانید در آن ها اتصالات قابل مشاهده وجود داشته باشد.

استفاده از اتصالات دارای خراشیدگی و لکه دار، باعث می شود محصول شما به چشم مشتریان ناخوشایند جلوه کند. در چنین مواردی، شما می توانید اتصالات را با استفاده از یک ماده از قبیل کروم آبکاری کنید تا بتوانید به آن ها ظاهر براق و جلوه گرانقیمت بدهید.

آبکاری اتصالات

مطلب مرتبط

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. 

محافظت

این به مراتب یکی از دلایل پرکاربرد بودن آبکاری در اتصالات و پیچ و مهره است. پوشش دهی و آبکاری اتصالات باعث می شود کمتر در معرض زنگ زدگی و خرابی های ناشی از تماس با آب و اکسیژن و سایر موادی که باعث خرابی شان می گردد باشند. به عنوان مثال شرکت‌هایی مثل دکوباغ برای ساخت روف گاردن و تراس گاردن که همواره در معرض رطوبت بالا هستند از پیچ و مهره های آبکاری شده استفاده می‌کنند. بعضی از فلزات رایج مورد استفاده در پوشش در چنین مواردی شامل پلاتین هستند.

هنگام استفاده از پوشش برای حفاظت از اتصالات و پیچ و مهره ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی، مهم است که شرایطی که در آن اتصالات استفاده خواهد شد در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر اتصالات قرار است در مدت زمان طولانی در معرض دمای بالا قرار بگیرند، آبکاری شان با اتصالاتی که بیش از گرما در معرض رطوبت قرار دارند متفاوت است.

البته گزینه دیگر برای کاهش خطر خوردگی، خرید قطعات فلزی است که دارای جنس مقاوم هستند، مانند پلاتین. اما این کار به شدت باعث افزایش هزینه ها نسبت به استفاده از فلزات ارزانتر آبکاری شده خواهد شد.

استفاده راحت

شما همچنین می توانید از آبکاری به عنوان ترفندی برای استفاده راحت تر و روان تر از اتصالات استفاده کنید. برخی مواد وجود دارد که می تواند برای پوشش سطح اتصالات به گونه ای استفاده شود که اصطکاک را در طول استفاده کاهش می دهد، در نتیجه خطر خرابی و آسیب پذیری را کاهش می دهد.

همانطور که می بینید، مزیت های زیادی در آبکاری اتصالات وجود دارد. بنابراین باید همواره اتصالات آبکاری شده را در جاهای حساس بکار بگیرید.

شما همواره می توانید انواع محصولات آبکاری شده را از شرکت پولاد پیچ گستر ماد بخواهید و یا هر نوع پوششی که خواستید را به ما سفارش دهید. کارشناسان شرکت پولاد پیچ گستر ماد همواره آماده مشاوره دادن به مشتریان خود می باشند.

 

همچنین می توانید برای آشنایی با برخی از انواع پوشش دهی مقاله پوشش دهی اتصالات را نیز در سایت مطالعه نمایید.

محصول مرتبط

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.