استاندارد ISO56000

استاندارد ISO56000 چیست؟

توسعه، برونداد نوآوری است

خانواده استاندارد ایزو ۵۶۰۰۰ (ISO 56000) دستورالعملی جدید در مورد مدیریت نوآوری است که با ساختار مشترک و سطح بالای (HLS) استانداردهای سیستم مدیریت، طراحی و تدوین شده است که قابلیت ادغام با سیستم‌های مختلف مدیریت را داراست. به عبارت دیگر می‌تواند با استانداردهای مجموعه مدیریت مانند سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) ادغام شود.

 

هر سازمان یا شرکت، می بایست نیازسنجی مناسبی را برای انتخاب و استقرار یک سیستم مدیریتی کارا و اثربخش انجام داده و با هدف گذاری و تدوین اهداف اجرایی و در ادامه با ارزیابی و بهبود مستمر آن در پی استقرار و نگهداشت آن باشد. سیستم های مدیریتی متفاوتی در زمینه های مختلف از جمله مدیریت نوآوری و مدیریت کیفیت وجود دارد که هر کدام از قواعد، اصول و اصطلاحات مرتبط با آن حوزه برخوردار است. از این رو برای اجرای مناسب و هدفمند، ضروریست قواعد و اصول پایه ای مطالعه شده و مورد استفاده قرار گیرد.

سند ایزو ۵۶۰۰۰ به معرفی و تشریح تمامی اصطلاحات، قواعد و اصول اسناد مرتبط با خانواده استاندارد سیستم مدیریت نوآوری می پردازد و به سازمان ها، شرکت ها، مشاوران، مدرسان و تمامی ذینفعانی که به نوعی از آن ها بهره برداری می کنند، کلیه آنچه که برای به کارگیری صحیح سیستم مذکور مورد نیاز است را ارائه می دهد.

 

سازمان استاندار جهانی (ISO) در راستای تدوین استانداردهای حوزه مدیرت نوآوری و ارائه اسناد راهنمای در خصوص استقرار سیستم مدیریت نوآوری، کمیته TC 279 را تشکیل داده است.

 

جستجوهای مرتبط:

پیچ و مهره ، انواع پیچ ، انواع مهره ، انواع واشر ، رولبولت ، استادبولت ، انکربولت ، خرید پیچ و مهره ، خرید انواع پیچ و مهره ، پولاد پیچ گستر ماد

Call Now Buttonتماس مستقیم
سبدخرید