استاندارد DIN

استاندارد DIN چیست ؟

سیستم استاندارد DIN حاصل کار در سطح ملی، اروپایی و / یا بین المللی است. در این سیستم هر کس می تواند یک پیشنهاد برای یک استاندارد جدید ارائه دهد. زمانی که پیشنهاد پذیرفته شد، پروژه استاندارد مطابق با مقررات تعیین‌شده توسط کمیته استانداردهای DIN، کمیته فنی مربوط به سازمان استانداردهای اروپایی CEN و یا کمیته مربوط به استانداردهای بین‌المللی سازمان استاندارد ISO تعریف می گردد.

استاندارد DIN

همه فعالان عرصه تولید و صنعت می‌توانند در این کار شرکت کنند، از جمله تولید کنندگان، مصرف کنندگان، شرکت‌ها، موسسات تحقیقاتی، مقامات دولتی و سازمان‌های مشاوره و بازرسی. آن‌ها متخصصانی را برای نشان دادن علایق خود در درون نهاده‌ای کارگری می‌فرستند که تحت نظارت تعدادی از کمیته هایاستاندارد هستند، و هر کدام مسئول یک منطقه خاص می باشند. برای کار در سطح اروپایی و بین‌المللی، کمیته استاندارد DIN متخصصان را به ترتیب به عنوان نماینده منافع آلمان در CEN و ISO اعزام می‌کند. اعضای سازمان استاندارد DIN روند استاندارد سازی را هماهنگ می‌کنند و مسئول مدیریت کل پروژه، تضمین یکپارچگی و ثبات مجموعه استانداردهای آلمان می‌باشد.

استانداردها با اجماع کامل توسعه داده می‌شوند، یعنی، آن‌ها توسط متخصصان با هدف رسیدن به یک دیدگاه مشترک توسعه داده می‌شوند.

استانداردهای DIN حداقل هر پنج سال به روزرسانیمی‌شوند. استانداردها همواره با وضعیت روز فناوری هماهنگ شده و یا حذف می گردند.

 

در صنعت پیچ و مهره نیز استاندارد DIN از رایج ترین و مهم ترین استانداردها می باشد. همچنین در صنعت پیچ و مهره استاندارد های دیگر از قبیل استاندارد ASTM نیز بسیار پرکاربرد است. برای آشنایی با این استاندارد پیشنهاد می کنیم مطلب مربوط به استاندارد ASTM A193 را نیز در سایت ما مطالعه نمایید.

 

جستجوهای مرتبط:

پیچ و مهره ، انواع پیچ ، انواع مهره ، انواع واشر ، رولبولت ، استادبولت ، انکربولت ، خرید پیچ و مهره ، خرید انواع پیچ و مهره ، پولاد پیچ گستر ماد

سبدخرید
Call Now Buttonتماس مستقیم