بلاگ

۲۸ مهر, ۱۳۹۷

رولبولت چیست ؟

رولبولت چیست ؟

رولبولت (rawlbolt) قطعه ایست که برای اتصال یک صفحه فلزی به بتن، مورد استفاده قرار می گیرد. اشکال مختلفی رولبولت تا کنون ساخته شده است. هرچند که نحوه عملکرد تمام رول بولت ها تقریبا مثل هم می باشد. برای رولبولت ها تاکنون استاندارد مشخصی ( مانند DIN ) معرفی نشده است.
شرکت هیلتی و همچنین شرکت فیشر، هر دو از پیشگامان تولید رول بولت به شمار می روند. ابعاد محصولات تولیدی این شرکت ها بر اساس استانداردهای داخلی  این شرکت ها می باشد.

 

رول بولت

نحوه عملکرد رول بولت

اجزای تشکیل دهنده رول بولت ها عبارتند از: استوانه فلزی چاکدار، پیچ سرمخروطی، مهره و واشر.
همانگونه که در تصویر مشخص است با بستن مهره، پیچ سر مخروطی باعث باز شدن استوانه فلزی چاکدار شده و در نتیجه افزایش قطر، باعث محکم شدن اتصال می گردد. برای افزایش استحکام اتصال باید قطر مته – جهت سوراخ کاری جای رول بولت – مناسب با قطر استوانه فلزی انتخاب گردد. همچنین استحکام بتن یا محل نصب نیز تاثیر مهمی در استحکام اتصال دارد.

 

مشخصات رولبولت

انواع رول بولت عبارت است از:

HSA, HSL, HKD, HST,HSC  که از معروفترین رول بولت ها به شمار می روند. در این میان HSA  و HSL پرکاربردترین رول بولت ها هستند.

 

جستجوهای مرتبط:

پیچ و مهره ، انواع پیچ ، انواع مهره ، انواع واشر ، رولبولت ، استادبولت ، انکربولت ، خرید پیچ و مهره ، خرید انواع پیچ و مهره ، پولاد پیچ گستر ماد

اطلاعات فنی پیچ و مهره, دانستنی ها , , , , ,
درباره پولاد پیچ گستر ماد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

I agree to these terms.

Call Now Buttonتماس مستقیم
سبدخرید